Modern mezőgazdasági gépekkel bővült az Alföldi Agrárszakképzési Centrum
2025. május 11.
0
Az Alföldi Agrárszakképzési Centrum jelentős lépést tett a korszerű agrárszakképzés felé: közel 1 milliárd forintos beruházással új mezőgazdasági gépeket, köztük egy modern arató-cséplőgépet (kombájnt) és két traktort szereztek
Az Alföldi Agrárszakképzési Centrum jelentős lépést tett a korszerű agrárszakképzés felé: közel 1 milliárd forintos beruházással új mezőgazdasági gépeket, köztük egy modern arató-cséplőgépet (kombájnt) és két traktort szereztek be. A fejlesztés célja, hogy a diákok a legmodernebb eszközökön sajátíthassák el a precíziós gazdálkodás gyakorlati alapjait.
A beruházás nemcsak a tanulók képzését, hanem az agrárszektor szereplőinek továbbképzését is szolgálja. A támogatásból hét tagintézmény – köztük a szentesi, csongrádi, szegedi, makói és hódmezővásárhelyi iskolák – modern mezőgazdasági gépeket és okostáblákat szereztek be.
Asztalos Zoltán, a csongrádi Bársony István Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium igazgatója elmondta, hogy ez a pályázat és ezek a gépek egy olyan mérföldkőnek számítanak az intézmény életében, ami üzenetet hordoz a jövő generációinak, és mutatja a technikai fejlődés iránti elköteleződést.
A beruházás része annak az országos programnak, amelyben az Alföldi Agrárszakképzési Centrum összesen közel 1 milliárd forint támogatást nyert el. A fejlesztés célja a gyakorlatorientált oktatás megerősítése, valamint a diákok felkészítése a legmodernebb mezőgazdasági technológiák használatára.
Az ünnepélyes átadón Bagdán Boglárka, az Agrárminisztérium helyettes államtitkára hangsúlyozta, hogy az agrárszakképzés fejlesztése kulcsfontosságú a vidéki térségek fejlődése és az agrárium jövője szempontjából. Kiemelte, hogy a modern technológiák, mint a mesterséges intelligencia és a robotika alkalmazása elengedhetetlen a fenntartható mezőgazdaság megvalósításához.
A fejlesztés nemcsak az oktatás színvonalát emeli, hanem hozzájárul a vidéki térségek gazdasági megerősítéséhez is, hiszen a jól képzett szakemberek elengedhetetlenek a mezőgazdaság és az élelmiszeripar versenyképességének növeléséhez.
Az új eszközök beszerzése és az oktatásba való integrálása fontos lépés a jövő agrárszakembereinek felkészítésében, biztosítva számukra a szükséges tudást és gyakorlati tapasztalatot a modern mezőgazdasági kihívások kezeléséhez.